Sociální demokraté v Olomouci schválili kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Pozici olomouckého primátora bude v barvách sociální demokracie obhajovat současný primátor a poslanec Antonín Staněk, který tento post zastává od komunálních voleb v roce 2014.

Členové místní organizace jasnou většinou podpořili nominaci Antonína Staňka na lídra sociálně demokratické kandidátky. Ten již ve své nominační řeči zaujal jasné stanovisko k tomu, jak se do budoucna postaví k případnému souběhu funkcí. „V případě mého zvolení do uvolněné funkce na radnici bych se musel rozhodnout a zastával bych pouze jednu placenou funkci. Nicméně Olomouc vždy bude mou srdeční záležitostí,“ řekl Staněk.

Z druhého místa kandidátky mu bude krýt záda jeho současný náměstek a místopředseda olomoucké sociální demokracie třicetiletý Filip Žáček. „Jsem přesvědčen, že sociální demokracie má našim spoluobčanům co nabídnout a v uplynulých letech, kdy stojí v čele olomoucké radnice, jasně dokázala, že umí pracovat pro lidi,“ dodává Žáček ke své kandidatuře do olomouckého zastupitelstva s tím, že budou olomoučtí sociální demokraté usilovat o to, aby mohli i po podzimních volbách úspěšně naplňovat své priority.

Foto: Olomoucký deník

Antonín Staněk - kandidát na primátora za ČSSD