Olomoucké zastupitelstvo na svém prosincovém zasedání schválilo rozpočet statutárního města Olomouce na rok 2016. Jeho příjmy příští rok klesnou z letošních 2,053 mld. korun na 1,982 mld. korun. Na investice bude v příštím roce směřováno 356 mil. korun ve vlastních zdrojích, což je o 76 mil. korun více ve srovnání s rozpočtem na rok 2015. 

"V příštím roce chceme masivně investovat do praktických opatření. Patří mezi ně obnova a rozvoj vodohodpodářské infrastruktury na území města, do níž chceme investovat částku kolem 93 mil. korun, zhruba 10 mil. pak bude směřováno na realizaci přechodů pro chodce s cílem zvýšit bezpečnost na komunikacích," uvedl primátor Antonín Staněk (ČSSD).

"Vůbec největší investiční akcí pak bude rekonstrukce tř. 1 máje za zhruba 115 mil. korun. Na rok 2016 připravujeme řadu investičních akcí napříč jednotlivými městskými částmi. Sídliště se například dočkají navýšení kapacity parkovacích míst, na která se mohou těšit například obyvatelé částí Povel, Neředín, Nová Ulice nebo Lazce. Stranou pozornosti nezůstanou ani aktivity směřující ke zvýšení atraktivity Olomouce z pohledu cestovního ruchu. V příštím roce by měla proběhnout například úprava informačního centra na radnici nebo vybudování nového Afrického pavilonu v ZOO," doplňuje investiční náměstek Filip Žáček (ČSSD). 

"Také v příštím roce budou směřovány nemalé prostředky do našich školských příspěvkových organizací. Zaměřili jsme se tentokrát také na tzv. nestavební investice, abychom zkvalitnili vybavení v jednotlivých stravovacích zařízeních těchto škol," uzavírá náměstek Urbášek (ČSSD) odpovědný za rezort školství.