Česká strana sociálně demokratická je jedním z nejstarších subjektů na domácí politické scéně. Její vznik v Českých zemích se datuje do roku 1878. Je středolevou politickou stranou, která je součástí Socialistické internacionály a Strany evropských sociálních demokratů. Již od vzniku samostatného Československa byla hybnou silou na české politické scéně a vždy byla subjektem, který prosazoval demokratické hodnoty, sociální smír a hájil suverenitu našeho státu.

Olomoucká místní organizace je dnes se svými bezmála 200 členy nejsilnější organizací v Olomouckém kraji. Její představitelé jsou aktivní v mládežnické organizaci Mladí sociální demokraté, Sociálnědemokratické ženy nebo v Masarykově demokratické akademii. Vedle vlastní činnosti se olomoucká místní organizace aktivně zapojuje do společenského dění především organizací veřejných debat na aktuální témata.

Dnes má olomoucká organizace své zástupce v řadě významných institucí našeho státu. V Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky ji zastupuje Roman Váňa. Na komunální úrovni jsou to primátor statutárního města Olomouce Antonín Staněk, jeho náměstci filip Žáček a Pavel Urbášek společně s neuvolněnými členy Rady města Olomouce Jaromírem Czmerem a Miroslavem Petříkem.

Máte-li zájem o členství nebo podrobnější informace vztahující se k České straně sociálně demokratické, klikněte zde.