Jitka Weiermüllerová

členka Zastupitelstva města Olomouce
 

Narodila se 2. srpna 1971 v Olomouci. Je absolventkou Střední zdravotnické školy v Olomouci, obor dětská sestra. V Německu absolvovala manažerské semináře se závěrečnou zkouškou na Wilhelm Büchner Hochschule. Věnovala se celý život sportu, v roce 1991 pracovala v Německu na pozici hlavního trenéra. Zabývala se manažerskou a organizační činností, zajišťováním kulturních akcí pro společnosti v Německu a Švýcarsku. Je jednatelkou společnosti, která se zabývá přípravou a realizací projektů.
V roce 2003 založila občanské sdružení Baletní studio při Moravském divadle Olomouc. Již 13 let se úspěšně stará o volnočasové aktivity dětí a mládeže, pod jejím vedením dosahují děti vynikající výsledky na mezinárodní úrovni. S dětmi vytváří představení, která jsou v celé České republice originální a jedinečná. V současnosti pracuje na pozici projektového manažera v Moravském divadle Olomouc.
Do politiky vstoupila v roce v roce 2007, kdy se stala členkou ČSSD. Do roku 2014 pracovala v odborných komisích Rady města Olomouce, byla členkou Komise pro prevenci kriminality a bezpečnost a členkou Komise pro občanské záležitosti. V komunálních volbách v roce 2014 byla zvolena členkou Zastupitelstva města Olomouce, vede také odbornou Komisi cestovního ruchu Rady města Olomouce. Působí také jako předsedkyně Svazu sociálnědemokratických žen v Olomouci.

Kontakt: jitka.mdo@seznam.cz