Olomouc má rozpočet na rok 2018. Peníze budou ve městě vidět!

Vyšší příjmy, větší výdaje do údržby ulic i zeleně, MHD, více oprav komunikací a mostů, nové investice do škol a sportu a také snížení zadlužení. To jsou některé z tváří rozpočtu pro rok 2018, který schválili zastupitelé města Olomouce. Rozpočet bude vyrovnaný.

Příjmová kapitola rozpočtu...

Bezpečnost je pro nás priorita, budujeme další přechody

Tři nové přechody umožní bezpečné přecházení chodců v olomouckých městských částech Povel, Nedvězí a Chomoutov. Radnice do jejich výstavby investuje více než 6,5 milionu korun. Veřejnosti začnou sloužit postupně v průběhu letošního podzimu.

Jeden z nových přechodů pro pěší již začal...

Kandidáti ČSSD do Sněmovny v Olomouckém kraji

V pátek a sobotu 20. - 21. října 2017 se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. S volebním číslem "4" se o důvěru občanů budou ucházet i kandidáti ČSSD v Olomouckém kraji. Zde přinášíme jejich přehled:

 ...

Olomoucké prvomájové setkání

Městská organizace ČSSD již tradičně pořádá prvomájové setkání ve Smetanových sadech v Olomouci. Bohatý program bude probíhat v pondělí 1. května od 14 do 17 hodin u restaurace Fontána. Návštěvníci se budou moci setkat například s poslancem Romanem Váňou nebo zástupci sociální demokracie ve...

Členové zastupitelstva dětí a mládeže strávili den na radnici

Čtyři členové Městského zastupitelstva dětí a mládeže nahlédli do pracovního dne olomouckých radních. Mladí zastupitelé strávili den na radnici a absolvovali pracovní program například s primátorem Antonínem Staňkem a jeho náměstkem Filipem Žáčkem.

„Je to smysluplná cesta, která dokáže...

Investice do dětí se vyplatí…

Řadu problémů, které na olomoucké radnici řeším, vnímám nejen jako náměstek primátora za danou věc spoluodpovědný, ale i jako občan našeho města. A jedním z témat, kde se coby relativně čerstvý táta cítím trochu „podjatý“, jsou investice do modernizace a budování nových dětských hřišť.

...

Bezpečnost na silnicích je naše priorita. V Olomouci vznikne další přechod

Bezpečný přechod pro chodce bude součástí plánované výstavby nového vjezdu do areálu olomoucké fakultní nemocnice. Radní města se zabývali plánovaným přechodem na Hněvotínské ulici, který vznikne v rámci připravované společné investice města a Fakultní nemocnice Olomouc.

„Plánovaná stavba...

Pages