Aktuality

14.08.2016
Pole

Rozhodnutí Rady města Olomouce ze začátku března letošního roku o úpravě a aktualizaci sazeb nájmů a pachtů přináší po několika měsících jednání jasný efekt. Komplexní reformou smluv k využití zemědělských pozemků se podaří zvýšit příjem města o statisíce korun.

Na základě úpravy sazeb...

30.06.2016
Nová parkovací místa

Desítky nových parkovacích míst vzniknou během letošní stavební sezony na olomouckých sídlištích. Radnice se snaží vyjít vstříc motoristům, kteří především v odpoledních hodinách hledají u svých domovů obtížně místa, kde by odstavili svá vozidla.

Prvních téměř padesát nových parkovacích...

11.06.2016
Letecký pohled na sídliště na Tabulovém Vrchu

Na pozadí dějinného vývoje olomouckých městských částí Tabulový Vrch a „Mačkalov“ můžeme vidět zvláštní snoubení prvků, které vždy charakterizovaly naše krásné město. Nedaleko Tabulového Vrchu tak můžeme potkat stopy armády, v podobě fortu z 19. století, a v nedalekém okolí například v Neředíně...

28.05.2016
Mřížová vrata

Olomouci chybí místo, kde by mohli začít podnikat noví investoři. Vedení magistrátu proto připravuje stavbu nové průmyslové zóny, která by měla vzniknout na místě bývalých kasáren a stávajícího brownfieldu v Neředíně.

Ještě nedávno ve starých troskách hangárů a vojenských skladů nocovali...

Pages